Туреччина обмежила закупівлю металобрухту

Через зростання цін на електроенергію металургійні підприємства Туреччини тимчасово зупинили закупівлю металобрухту. Про це повідомляє бізнес-медіа Kallanish із посиланням на внутрішні джерела.

Очікувалося, що турецькі виробники сталі мали цього тижня відновити закупівлі брухту з поставкою у лютому. Проте здорожчання енергоносіїв призвело до різкого збільшення виробничих витрат, внаслідок чого сталеливарні заводи обмежили закупівлю. «Комбінати перераховують витрати на переробку брухту відповідно до нових цін на енергію. Через це усі підприємства працюють на рівні виробництва нижче запланованого», – цитує Kallanish внутрішнє джерело.

Зростання цін на енергоносії вже змусило турецьких металургів підняти внутрішні ціни на арматуру до $710/т, і це попри відсутність попиту. Проте деякі турецькі виробники почали знижувати ціни на металопродукцію до $685-690/т за середньої ринкової ціни $700/т.

Наразі турецькі постачальники брухту зайняли вичікувальну позицію. Прогнозується, що металурги Туреччини продовжать чинити тиск на ціну брухту, щоб здешевити виробництво.