Обладнання для пошуку металобрухту

Для початківців процес пошуку та збору металобрухту може здатися доволі простою справою. Адже більшість уявляє собі звичайний процес завантаження великогабаритних деталей до кузова. При цьому новачки забувають одну важливу істину — перш ніж вантажити брухт, його спочатку треба знайти. Враховуючи, що металеві деталі можуть бути невеликими за розмірами, або ж взагалі ховатися під землею або у воді, етап пошуку стає пріоритетним. Звичайно, щоб підвищити свої шанси на успіх, шукачі брухту використовують допоміжне обладнання.

Насамперед, мова йде про металодетектори та пошукові магніти. У випадку із металошукачем зовсім необов’язково купувати дорогу модель. Найголовніше, щоб вона мала наступні функції: регулювання чутливості, глибини пошуку і тональності, а також систему реагування на різні типи металів та вибір відповідних режимів.

Важливо! Якщо ви вирушили на пошук з металошукачем, перевірте, чи пристрій заряджений або у вас є набір запасних батарейок. Альтернативно, можна брати із собою невеликий електричний генератор. Якщо інструмент не дуже потужний, можна підібрати автомобільний перетворювач для підключення інструменту до бортової мережі автомобіля. У цьому випадку також знадобиться подовжувач.

Спеціальний пошуковий магніт — ще один ефективний інструмент збирачів брухту. Зазвичай його використовують для пошуку металу в річках, ставках, озерах, колодязях та фонтанах. Пошукові магніти бувають двох видів: одно- та двосторонні та мають різну тримаючу силу: від 80 кг (F80) та до 600 кг (F600). Односторонні використовують для вертикального пошуку, наприклад, з човна або містків. Двосторонні частіше використовують для закидання з берега з підтягуванням назад на тросі. Складаються такі пристрої з оцинкованого корпусу (щоб попередити корозію), власне магніту, зазвичай неодимового з тришаровим покриттям з нікелю і міді, одного або двох рим-болтів.

Якщо ви плануєте шукати брухт у землі, то окрім металошукача, вам знадобиться супутній інструмент: лопата та лом. Також в пригоді стане будь-яке ріжуче обладнання: болгарка, ножиці для металу, сабельна (для труб і тонких деталей) або дискова пилка. Річ у тім, що іноді брухт у землі буде настільки великий, що для вдалого транспортування його спочатку треба буде розрізати. Невеликий візок буде доречним для транспортування невеликих за габаритами предметів. Адже набагато зручніше навантажити повний візок брухту і відвезти його до машини, ніж ходити багато разів, щоб віднести кілька кілограмів.

Оцінити результати пошуку металобрухту дозволяє портативний аналізатор. Завдяки цьому приладу ви завжди знатиме з якого металу виготовлений предмет і краще сортуватиме брухт. Однак його вартість доволі висока, тому не кожен може собі його дозволити. І врешті-решт не варто забувати про транспорт. Незалежно від місця пошуку брухту, без нього не обійтися. На автівці зібраний брухт легше і швидше транспортувати до місця сортування і зберігання, а потім до пункту прийому. Ідеальний варіант — вантажний бус або газель, однак якщо у вас легковий автомобіль у нагоді може стати звичайний причіп.

Насамкінець варто нагадати про найважливішу річ — елементарні правила безпеки:

  • Одяг повинен добре захищати від пилу, бруду та вологи. Особливо це стосується тих випадків, коли ви шукаєте брухт на звалищах. Взуття — з товстої міцної підошвою, ідеальні прогумовані черевики;
  • Збираючись на пошуки брухту, важливо брати із собою укомплектовану аптечку;
  • Процес пошуку брухту повинен бути легальним;
  • При порізці брухту користуйтеся захисними окулярами.

Пошук та збір брухту може бути для когось хобі або ж додатковим чи навіть основним джерелом доходу. Однак, щоб досягти успіху у цій справі, вам знадобляться певні фінансові витрати, наполегливість та трішки удачі.