В Україні з’явився податок на «народження» металобрухту

Верховна Рада, прийнявши у другому читанні «ресурсний» законопроєкт №5600, ввела в оподаткування таке поняття як податок на «народження» металобрухту. Таку думку висловив економіст Олексій Кущ.

«В Україні всі операції з металобрухтом здійснюються без ПДВ, ця норма тепер діє до 2027 року. Однак, продовживши її, законодавці прибрали іншу норму (196.6.), що підкріплює її. І тепер кожна юридична особа, яка хоче продати металобрухт і у якої він утворився в результаті демонтажу, будівництва або по інших відходах, тепер зобов’язана нарахувати ПДВ пропорційно і поставити собі в податкові зобов’язання», — сказав він.

За його словами, на ринку це нововведення вже назвали податком на «народження» металобрухту. «Наприклад, якщо ви купили 100 тонн арматури, використали 80 тонн, а решта 20 тонн пішли у відходи, то ви ці 20 тонн можете продати як металобрухт, без нарахування ПДВ. Але тепер законодавство зауважує, що як продавець, ви маєте зменшити свій податковий кредит на 20%», — зазначив експерт. Як повідомив Олексій Кущ, вказане нововведення стосується усіх, хто демонтує стару будівлю, ріже старий вантажний вагон, тобто «видобуває» металобрухт.

«Зрозуміло, що у законодавців були благі наміри збільшити доходи до бюджету. Але ефект буде прямо протилежний: галузь буде йти в тінь. У підсумку, держава ніяких додаткових надходжень не отримає», — констатував фахівець.