Уживані труби: специфіка використання і переваги (частина 1)

Серед брухту чорних металів, трубний лом займає особливе місце. Пов’язане це з великою кількістю трубопроводів на території країни, які використовуються для різноманітних цілей: від транспортування газу і нафтопродуктів до проведення водопостачання. Вартість труби на вторинному ринку визначається її станом, а відповідно, і сферою експлуатації до демонтажу. Очевидно, що труба, яка контактувала десятки років з водою, поступатиметься за якістю трубі-складовій частині газопроводу.

Сьогодні існує дві базові категорії уживаних труб: металобрухт або трубний лом і діловий брухт, який на ринку ще називають уживаним.
Важливо розділяти поняття — брухт труб і уживані труби. Трубний лом відправляється у піч, уживані труби, після очищення, можна використовувати повторно.

Що ж таке уживані труби та де вони використовуються?

У розумінні пересічних мешканців «іржа» означає зношений, пошкоджений виріб. У випадку із трубами все інакше: їх часто виводять з експлуатації у зв’язку з посиленням регламентів по техніці безпеки або з економічних міркувань. Іншими словами, демонтаж цих металовиробів відбувається набагато раніше, ніж вони вичерпають свій ресурс. В результаті з’являються уживані труби, які належать до ділового брухту. За своїми фізичними характеристиками вони можуть нічим не поступатися новим аналогам. Їхній діаметр зазвичай коливається від 40 мм до 1420 мм — це популярні діаметри труб, представлені на вторинному ринку. А тому сфера застосування таких труб доволі широка. Зокрема, їх використовують для будівництва каналізації та водопроводу (за винятком водопроводів для питної води), у якості футлярів для трубопроводів, у ролі опор і стовпів, у вигляді опалубки для котлованів, в дорожньому будівництві при зведенні самого полотна і при облаштуванні його водостоків, при будівництві теплових магістралей і, завдяки високому запасу міцності, при будівництві різноманітних виробничих конструкцій тощо.

Крім того, в уживаних труб є ще кілька переваг, які приваблюють покупців, а саме:

  • вони коштують дешевше у порівнянні з новими, причому, цінник може відрізнятися у кілька разів.
  • старі труби часто не поступаються за властивостями новим, тому їхнє повторне використання означає солідну економію;
  • у таких труб, як правило, мінімальна зношеність. А значить, сфера їх застосування майже не обмежена.

У наступних частинах статті ми розкажемо чому важливе попереднє робоче середовище уживаних труб, як їх використовують у металургії, а також очищають та відновлюють.