Грейфер чи електромагніт: що потрібніше для пункту прийому?

Ефективність роботи будь-якого мобільного перевантажувача залежить безпосередньо від навісного обладнання, яке на ньому використовується. Зазвичай, це два основних варіанти: грейфер або електромагніт.

Очевидно, що купуючи дороге обладнання для металобрухту, будь-який власник пункту прийому зацікавлений у тому, щоб використати його максимально ефективно. Насамперед, щоб знизити терміни окупності машини, зменшити витрати на виробництво, а отже і собівартість 1 тонни брухту, та збільшити прибуток.

Однак чимало підприємств закуповують обладнання не за принципом як краще, а як дешевше, не розглядаючи технічні параметри обладнання, його продуктивність, вартість обслуговування і терміни його окупності. У підсумку, замість великих обсягів перевантаження, вони отримують додаткові витрати на переробку 1 тонни брухту.

Сьогодні ми розглянемо ефективність використання грейфера або електромагніту як навісного обладнання.

Отже, варіант перший — грейфер. Зазвичай, майже на всіх машинах використовуються серійні грейфери 0.6 або 0.8 м3. При середній щільності брухту 0.5 тонн на м3 отримуємо показник перевантаження за один підйом 300 або 400 кг. Додамо до цієї цифри 25% за габаритний брухт і отримаємо максимум за одне перевантаження 375 кг на грейфер 0,6 м3 і 500 кг на грейфер 0,8 м3.

Другий варіант — електромагніт. Якщо Ви використовуєте його лише для зачистки території або для зачистки авто, вагонів, то його вантажопідйомність розрахувати дуже просто: від дозволеної маси вантажу при максимальному вильоті стріли необхідно відняти масу грейфера. Наприклад, на максимальному вильоті стріли вантажопідйомність перевантажувача складає 3900 кг, віднімаємо масу грейфера, в середньому це 1500 кг, залишається на електромагніт плюс вантаж 2400 кг. Якщо ж з машини зняти грейфер і встановити електромагніт більшої маси прямо на стрілу, то його продуктивність збільшиться.

У випадку із завантаженням вагонів, перевага електромагніта над грейфером стає очевидною. Наприклад, щоб завантажити 60 тонн брухту у вагон, грейферу 0.6 м3 знадобиться 160 циклів, грейферу 0.8 м3 — 120 циклів, електромагніту — в середньому 80 циклів.

Тепер не важко порахувати й термін окупності обладнання. У однієї і тієї ж машини при навантаженні вагонів металобрухтом термін окупності може бути вдвічі меншим завдяки правильно підібраному навісному обладнанню. Тобто обладнання вартістю 2% від вартості самої машини може заощадити до 50% терміну її окупності.

Відзначимо, що електромагніт кращий за грейфер у тих випадках, коли треба вантажити чи вивантажувати брухт з вагонів, або просто перевантажувати великі обсяги вже відсортованого брухту. Якщо ж на майданчику чимало негабаритного і великогабаритного брухту, тоді краще використовувати грейфер, а електромагнітом зачищати авто або території.