Мінекономіки ініціює підвищення мита на експорт брухту

Міністерство економіки України ініціювало підвищення експортного мита на металобрухт до 200 євро за тонну. Про це повідомляє асоціація «УАВтормет».

«Міністерство економіки України, без обговорення з операторами ринку та повністю ігноруючи аргументи нашої галузі, розробило та подало на розгляд у КМУ законопроект про підвищення експортного мита на металобрухт до 200 євро/тонну», — йдеться у повідомленні. Асоціація також опублікувала відповідь Мінекономіки на відповідний запит.

Нагадаємо, що раніше об’єднання підприємств «Укрметалургпром» звернулося до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням підтримати позицію гірничо-металургійного комплексу та розглянути можливість якнайшвидшого запровадження тимчасової заборони на експорт металобрухту з України до 31 грудня 2023 року. З аналогічним зверненням виступили компанії «Укртрубопром», «Інтерпайп Сталь» та «АрселорМіттал Кривий Ріг». Європейська Бізнес Асоціація також закликала Кабмін заборонити експорт брухту.

Відзначимо, що українські підприємства у січні-жовтні поточного року збільшили експорт брухту чорних металів майже двадцятеро у порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до 195,75 млн доларів.