Рішення про заборону експорту брухту з ЄС можуть ухвалити до грудня

Європейська комісія (ЄК) до грудня поточного року може ухвалити рішення про заборону експорту брухту чорних металів за межі ЄС. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міжнародного бюро з переробки матеріалів (Bureau of International Recycling, BIR). ЄК запропонувала запровадити обмеження на експорт металобрухту, виходячи з екологічних міркувань, щоб нівелювати несприятливий вплив на довкілля та здоров’я населення. За інформацією BIR, заборона на експорт металобрухту може бути введена вже 17 листопада, коли буде опубліковано фінальну версію регуляцій поводження з відходами.

Нагадаємо, у червні 2021-го року група з близько 70 членів Європарламенту звернулася із листом до Європейської комісії із закликом про заборону експорту металобрухту. При цьому мораторій планувалося поширити лише на ті країни, які не відповідають екологічним стандартам ЄС. Більшість із цих країн не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Ініціатором цього послання виступили європарламентарі з Італії. Італійські металургійні компанії, що залежать від імпорту брухту, найбільше стурбовані його можливим дефіцитом у ЄС. Використання металобрухту дозволяє зменшити споживання первинної сировини та завдяки цьому скоротити викиди вуглекислого газу металургійною промисловістю.