Що таке «нестандартний» металобрухт: поняття та різновиди

З необхідністю здати старі вироби чи техніку на металобрухт зіштовхувався ледь не кожен з нас. Що вже говорити про власників підприємств, цехів та виробничих комплексів, для яких ця проблема є доволі актуальною. Особливо, коли справа стосується так званого «нестандартного» брухту — специфічного обладнання, що потребує окремої процедури утилізації. Часто такий вид брухту вимагає документального супроводу, який додатково ускладнює співпрацю з пунктами прийому.

До категорії «нестандартного» брухту належить чимало техніки, проте у сьогоднішньому матеріалі ми розглянемо найпоширеніші з них.
Трансформатори. При якісній утилізації можуть стати цінним джерелом кольорових металів. Демонтаж трансформаторів потрібний тоді, коли апарат вийшов з ладу, застарів або ж має у своїй конструкції брак. Його розбором на вузли та консервацією усіх елементів мають опікуватися професіонали. Це гарантує не лише дотримання усіх правил безпеки, а і якісне виконання робіт.

Залізничні вагони теж вважаються нестандартним типом металобрухту з кількох причин. І найголовніша полягає в тому, що це габаритні елементи, які вкрай важко транспортувати у зібраному стані. Тож для початку їх необхідно порізати на окремі елементи, завантажити й лише тоді перевезти до пункту прийому, в списку послуг якого є купівля вживаних вагонів. Варто зазначити, що демонтаж таких металоконструкцій — доволі трудомісткий процес, який вимагає спеціального обладнання. Якщо ж у вагоні раніше перевозили небезпечні речовини (хімікати тощо), йому може знадобитися додаткова обробка усіх поверхонь.

Відходи ливарного виробництва Насамперед мова йде про усілякі браковані форми, ливарні шлаки тощо. Зазвичай, проблема утилізації цих матеріалів на виробництві стоїть доволі гостро, оскільки вони займають чимало місця на промислових майданчиках.

Металева стружка. Доволі поширений вид «нестандартного» брухту, який, на відміну від решти, користується попитом у пунктах прийому. У чималих кількостях стружку можна знайти в цехах металообробних підприємств, а її вартість залежить від того, які метали входять до складу сировини. Головний недолік металевої стружки — необхідність попереднього сортування та пресування у брикети.

Застаріла будівельна і вантажна техніка. Ще одна категорія брухту, утилізація якого може викликати проблеми. Знову ж таки через габарити та складнощі із транспортуванням. Саме тому прийомом цього виду брухту опікуються компанії, які мають бригаду кваліфікованих фахівців для проведення демонтажу та необхідне обладнання.