В Росії знову хочуть підвищити експортне мито на брухт чорних металів

У Мінпромторгу РФ знову задумалися про підвищення експортного мита на брухт чорних металів. Нагадаємо, у серпні міністерство вже збільшувало розмір мита, проте не помітило суттєвих результатів. Про це пише «Коммерсантъ», посилаючись на лист Мінпромторгу, який був надісланий великим металургійним компаніям. Зокрема, відомство попросило гравців ринку надати аргументовані позиції щодо можливого підвищення мит.

Мито потрібно підняти через проблеми із формуванням запасів брухту на зиму, повідомив джерелу представник металургійної компанії. Проти такого заходу виступають брухтозаготівельники. Зокрема, директор асоціації «Руслом.ком» Віктор Ковшевний відзначив, що у серпні поточного року брухтозаготівля в Росії впала на 25% у порівнянні з липнем, що стало найнижчим показником за останні 5 років. Підтримує колегу і віце-президент «Промислово-металургійного холдингу» Сергій Фролов, наголошуючи, що підвищення мита вже призвело до дефіциту брухту на внутрішньому ринку.

Відзначимо, що у серпні уряд зберіг мито на рівні 5% від митної вартості, але його мінімальний розмір підняли з 45 євро до 70 євро за тонну. При цьому Мінпромторг просив підвищити мінімальну планку вдвічі — до 90 євро. Однак вже у вересні представники відомства повідомили, що підвищення експортного мита не дало очікуваного результату.