«Укрпромзовнішекспертиза»: у жовтні очікується підвищення цін на брухт і чавун

У жовтні на регіональних ринках очікується зростання цін на чавун, яке експерти пов’язують із підвищенням вартості брухту та зменшенням складських запасів у імпортерів. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на дані державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» (УПЕ). При цьому фахівці попереджають, що сильного здорожчання чавун не відбудеться через очікуване зниження цін на гарячекатані рулони та товстий лист.

На початку місяця котирування не змінилися – через жорстке протистояння покупців та постачальників. Покупці наполягають на додаткових дисконтах, тоді як постачальники не йдуть на поступки через низьку пропозицію і зростання цін на металобрухт у США, Туреччини та Італії.

На ринку США локальні заводи укладали договори на покупку якісних марок сталевого брухту, безуспішно намагаючись домогтися знижок в $5-10 на переробний чавун. Подорожчання брухту не дає покупцям добитися бажаної знижки. В даний час робочий діапазон цін залишається на рівні $535-545/т cif порти Нового Орлеана.

На ринку Туреччини угоди майже не укладаються. При цьому покупці намагаються контрактувати матеріал на внутрішньому ринку, чинячи тиск на зовнішніх постачальників. Однак трейдери з Росії та України не йдуть на поступки, враховуючи зростання вартості брухту всіх марок у цьому регіоні.

Регіональні ринки брухту в жовтні показують зростання на всіх напрямах. Причини – активне поповнення запасів турецькими і азіатськими імпортерами і дефіцит сировини на внутрішньому ринку ЄС і США.

За прогнозами УПЕ, в найближчі тижні очікується поступове збільшення цін брухту на фоні поповнення запасів найбільшими покупцями на зимовий період. Вплине на ціну і дефіцит сировини на внутрішніх ринках постачальників з ЄС та США.

Відзначимо, за тиждень 1-8 жовтня ціни на брухт марки HMS 1/2 на ринку Туреччини зросли на 3,8% у порівнянні з попереднім тижнем – до $458-462/т. Таким чином, брухт дорожчає другий тиждень поспіль. Котирування сировини зростають на фоні підвищеного попиту з боку комбінатів та водночас низької пропозиції сировини.