Мінекономіки ініціювало тимчасову заборону експорту металобрухту

Міністерство економіки оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів про тимчасову заборону експорту металобрухту. Відповідний проєкт опублікований на сайті міністерства.

У документі наголошується, що з урахуванням міжнародних угод заборона не стосуватиметься експорту до країн ЄС, Великої Британії та Північної Ірландії, СНД (крім РФ), Ізраїлю, Канади, Чорногорії та країн ЄАВТ. У Мінекономіки відзначають, що кожна тонна повторно використаного металобрухту економить 1,5 тонн СО2, 1,4 тонн залізної руди та 740 кг вугілля, а також потребує лише 1/3 витрат енергії в порівнянні з виробництвом сталі з первинної сировини.

Згідно з фінансово-економічним обґрунтуванням, викладеним у пояснювальній записці, реалізація проєкту постанови забезпечить збільшення:

  • обсягів валового випуску продукції в Україні на 2,49% (в грошовому виразі оцінюється в 65 млрд грн);
  • валової доданої вартості – на 1,6%;
  • загального експорту – на 5,7%;
  • кількість робочих місць на близько 194 тис., зокрема, в промисловості – на 115,9 тис;
  • фонду заробітної плати найманих працівників на 1,49%, або на 28,4 млрд грн.

У Мінекономіки також відзначають, що заборона експорту брухту вплине й на обсяги виплавки сталі. «У разі запровадження тимчасової заборони експорту металобрухту з України, прогнозується збільшення виплавки сталі в Україні приблизно на 5 млн тонн на рік, що дасть змогу збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів на 17,6 млрд грн», – йдеться в документі.

Нагадаємо, в останні місяці в Україні розгорнулася широка дискусія з приводу заборони експорту металобрухту. Причиною стало різке збільшення експорту брухту чорних металів з України: майже у 20 разів в порівнянні з січнем — серпнем минулого року.