Електромагніти для металобрухту

Електромагніт

Часто, проїжджаючи повз різні депо, складські будівлі, майстерні та інші господарські будівлі, ви могли помітити великі електромагніти, які працюють на пунктах прийому металобрухту. Попри те, що сам механізм з’явився не так давно, сьогодні це незамінний помічник працівників, які сортують та готують металобрухт до переплавки.

Як працює електромагніт?
Зазвичай, електромагніти використовують для того, щоб підіймати та переносити чормет. Спеціальний вантажопідйомний електромагніт — найважливіша частина спеціального магнітного крана. Він складається з сердечника, матеріалом якого слугує феромагнітний сплав, та обмотки з мідного або алюмінієвого дроту. Струм, який проходить по обмотці, викликає сильне магнітне поле, яке при розмиканні ланцюга припиняє свою дію. У цьому і полягає найбільша перевага електричного магніту над постійним, який елементарно не можна вимкнути.

Електромагніти використовують для роботи з усіма металами та сплавами, головним компонентом яких є залізо. Однак застосовують їх і для переміщення сплавів з кобальту та нікелю. За однієї умови: температура цих сплавів не повинна перевищувати 500 С. Саме за такої температури їхні магнітні властивості зникають або значно знижуються. Це основна причина, яка не дозволяє використовувати магніти у металургійних цехах.

При роботі з електромагнітом вкрай важливо дотримуватися техніки безпеки, оскільки сильне магнітне поле протипоказане людям з металевими імплантатами та кардіостимуляторами. У зоні дії магніту механічні годинники також можуть зіпсуватися. Цікаво, що магніт має змінну вантажопідйомність. Підйомна сила залежить від форми та складу виробу, площі контакту з магнітом та швидко знижується із відстанню. Відтак, плоский та суцільний шматок рейки притягується значно краще круглої труби, попри те, що важить набагато більше.

Сфера використання магніту для металобрухту
Сила електромагніту — до декількох десятків тонн — визначає сферу його використання. Це навантаження і розвантаження чорного металобрухту, металопрокату, пачок з трубами, арматурою на металобазах, в портах, виробничих цехах, складах готової продукції металургійних заводів. Крани можуть використовуватися всюди, де є сухі умови експлуатації, а також можливість підведення потужного силового кабелю в 5-6 кіловат, в перерахунку на трифазний змінний струм напругою 380 В. Цікаво, що електромагніти, у спеціальному водозахисному обладнанні, можна використовувати у підводному будівництві. Наприклад, для зведення опор мостів та підняття затонулих на мілководді річкових і морських судів, які залягають у кам’янистому ґрунті.