Ціни на брухт знизилися до мінімуму за останні 5 місяців

Ціни на брухт марки HMS 1/2 в Туреччині минулого тижня лишилися на рівні $444-445/т. Останнього разу такий рівень цін на сировину фіксували у квітні поточного року, коли вартість брухту варіювалася в межах $420-430/т. Таким чином, вартість брухту знизилася до мінімального показника за останні 5 місяців. Про це свідчить індикатор цін Kallanish. У порівнянні з початком вересня ціни на сировину знизилися на 1,1% або на $5 на тонні, а відносно останнього максимуму цього року, зафіксованого наприкінці травня, впали на 13,6%. Тоді ціни на брухт становили $510-515/т.

Наразі турецькі метзаводи не поспішають закуповувати сировину, вони контрактують брухт для відвантаження на жовтень. Для підприємств важливіше продати готову продукцію, а вже потім закуповувати сировину. Тож попри стабілізацію цін, деякі метзаводи очікують, що найближчим часом вартість брухту буде продовжувати знижуватися.

Водночас різке скорочення виробництва сталі в Китаї, ймовірно, підніме ціни на напівфабрикати й сталеву продукцію. Усе тому, що внутрішнє виробництво не зможе покрити попит і продукцію доведеться імпортувати. Це, своєю чергою, може потягнути вгору ціни на брухт.

На інших світових ринках спостерігаються схожі тенденції: в Тайвані ціни трохи зросли – на 1,12%, до $450/т, у Німеччині та Японії – не змінилися. На ринку Італії ціна на брухт марки E8 Light New Scrap впала на 7,5%, до €450-490/т, на ринках Бенілюксу – на 1,6%, до €310-320/т.

Нагадаємо, тижнем раніше ціни на брухт марки HMS 1/2 незначно знизилися у порівнянні з початком місяця: з $447-450/т до $444-445/т. Турецьким сталеплавильним комбінатам вдалося трохи знизити ціни на металургійну сировину завдяки укладенню кількох великих угод з постачальниками з Прибалтики, Росії та з Південної Америки.