За 8 місяців заготівля брухту в Україні зросла на 44%

Обсяги заготівлі брухту в Україні у січні-серпні зросли до 2,76 млн тонн. Це на 44% більше торішніх показників, йдеться у повідомленні Української асоціації вторинних металів («УАВтормет»).

В асоціації пояснюють таку тенденцію високими закупівельними цінами металургійних підприємств, які спостерігалися на українському та світовому ринках протягом другого-третього кварталів поточного року, а також активізацією експортерів.

Зокрема, експорт вітчизняного металобрухту за вісім місяців поточного року сягнув 410,5 тис. тонн, тоді як за аналогічний період минулого року лише 20,6 тис. тонн. Імпорт брухту за той самий період збільшився на 31,7% в порівнянні із січнем-серпнем 2020-го року.

Також в асоціації відзначають зростання поставок брухту на українські підприємства. За 8 місяців поставки зросли на 23,6%, при цьому потреби українських металургів були перевиконані на 2,7%.

Нагадаємо, у січні 2021-го «УАВтормет» прогнозувала спад брухтозаготівлі цьогорічн на 6-9% і зменшення поставок брухту металургам на 3-4,8%.