Алюміній на LME подорожчав до максимуму за 10 років

Алюміній на Лондонській біржі металів подорожчав до максимуму за десять років. Головна причина — обмеження виробництва в Китаї, пише газета «Комерсант».

Ф’ючерси на алюміній з постачанням через три місяці 30 серпня у ході торгів сягали позначки $2726,5 за тонну, що більше показників травня 2011 року. Пізніше в ході сесії ціни сповільнили зростання, опустившись до $2693 за тонну. Жовтневий контракт на Шанхайській ф’ючерсній біржі завершив торги на позначці 21,39 тис. юанів ($ 3,311 тис.) за тонну, наблизившись до максимуму з серпня 2008 року.

Метал дорожчає під впливом політики китайської влади щодо скорочення викидів. Влада Гуансі-Чжуанського автономного району на півдні Китаю, великого центру виробництва алюмінію і глинозему, закликала посилити контроль над споживанням енергії. В кінці серпня в провінції Синьцзян, де виробляється близько 20% всього алюмінію в Китаї, були введені обмеження випуску для п’яти заводів.

За даними The Wall Street Journal, на світовому ринку досить алюмінію, але основна частина його запасів знаходиться в Азії. Американським і європейським покупцям важко його отримати через брак контейнерів, а трейдери перекладають на покупців зростаючу вартість фрахту.

На цьому тлі котирування світових алюмінієвих компаній ростуть. Акції Alcoa виросли на 90% в поточному році, норвезької Norsk Hydro AS — на 50%, «Русал» подорожчав на 50%.