Країни-виробники сталі продовжують обмежувати експорт металобрухту

У зв’язку з дефіцитом металобрухту на світовому ринку найбільші країни-виробники сталі продовжують обмежувати експорт цієї сировини.

Зокрема, із серпня поточного року уряд Південно-Африканської Республіки запровадив дворічну преференцію (PPS) для металургійних компаній країни при покупці брухту чорних металів. Ця система змушує переробників спочатку пропонувати металобрухт вітчизняним споживачам з великою знижкою, перш ніж вони зможуть отримати дозвіл на експорт. Одночасно з 1 серпня в ПАР запрацювало експортне мито на металобрухт.

Раніше Російська Федерація з липня 2021 року ввела експортне мито на металобрухт у розмірі 5%, але не менше 70 євро за тонну, що фактично стало забороною за вивезення цієї сировини з країни. Також Єврокомісія продовжує розгляд ініціативи Європейської сталеливарної асоціації Eurofer, яка запропонувала обмежити експорт металобрухту в країни, що не відповідають екологічним стандартам ЄС. У разі прийняття цього рішення, експорт брухту з ЄС до Туреччини, Єгипту, Пакистану та Індії може припинитися.

Нагадаємо, у червні 2021 року 70 депутатів Європарламенту підписали лист з закликом до Єврокомісії припинити експорт сталевого брухту. Ініціаторами листи стали європарламентарі з Італії, чия металургійна промисловість гостро переживає дефіцит сировини. Тим часом Євразійська економічна комісія винесла на громадське обговорення новий варіант обмеження експорту брухту чорних металів, замінивши пропозицію про введення повної заборони на квотування вивозу. Свою пропозицію комісія мотивувала бажанням уніфікувати підходи держав-учасників Євразійського економічного союзу до експорту брухту. Зараз заборону на вивезення брухту на національному рівні запровадили Вірменія (у січні 2021-го року), Киргизстан та Казахстан (обидві країни ввели тимчасову заборону на експорт брухту за межі ЄАЕС у березні цього року).