Доходи металургів від продажу сировини і сталевої продукції впадуть до кінця року

Виручка українських компаній від продажу металургійного сировини і сталевої продукції може скоротитися до кінця року на тлі зниження цін на метал. За даними Державної митної служби, за 7 місяців поточного року українські компанії експортували чорних металів, у тому числі чавун, напівфабрикати та готовий прокат, на загальну суму в 7,55 млрд доларів. Це майже 67% зростання у річному еквіваленті. Експорт виробів з чорних металів також виріс майже на 29% і склав 660 млн доларів.

Втім, попри позитивні результати для галузі у першому півріччі, металурги не розраховують на збереження зростаючої динаміки виробництва до кінця року.

«У порівнянні з минулим роком, коли було падіння обсягів виробництва пов’язаних з коронакризою, виробництво дещо збільшиться …Ми вийдемо в плюс, але незначний», — прогнозує президент об’єднання підприємств «Укрметалургпром» Олександр Каленков .

За його словами, на світових ринках вже помітне падіння котирувань на металопродукцію. «Я думаю, що з другої половини року ми можемо очікувати охолодження ринку через збільшення пропозиції та зменшення попиту», — додав експерт. На його думку, фундаментальних підстав для нового циклу зростання цін немає. «Різкий стрибок був пов’язаний головним чином з великими вливаннями в економіку на тлі пандемії», — пояснює він.

Як зазначив аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун, максимальні ціни на сталь (квадратна заготовка, сляби) були в другій половині травня, а потім вони знизилися, мінімум, на 15%. Ціни на сталь, за його інформацією, також опустилися приблизно на 25% від липневих максимумів. І це не межа — ціни будуть продовжувати знижуватися, прогнозує аналітик.

Аналітики державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза» також фіксують зниження вартості металургійної сировини на всіх ринках та падіння котирувань на металопрокат у Європі та Чорноморському регіоні. Фахівці прогнозують, що ціни на металопродукцію знижуватимуться і надалі на тлі слабкого попиту.