Металурги поінформували Кабмін про можливу зупинку виробництва

Зростання експорту сталевого брухту спричинило його гострий дефіцит на внутрішньому ринку та загрожує повною зупинкою металургійних заводів України. Про це заявили представники підприємств на нараді в міністерстві розвитку економіки та торгівлі.

За їхніми даними, директор із закупівель маріупольського комбінату «Азовсталь» Борис Любич поінформував чиновників, що на даний момент складських запасів брухту на підприємстві вистачить не більше ніж на 2 доби роботи. «Тобто, по суті, запаси знаходяться на технологічному мінімумі», — підкреслив він.

Своєю чергою, генеральний директор ТОВ «Метінвест-Ресурс» Андрій Міщенко заявив, що вже з літа не може забезпечити металургів брухтом. Насамперед, мова йде про маріупольський майданчик, через що комбінати ім.Ілліча та «Азовсталь» будуть змушені скорочувати виробництво.

Ще критичніша ситуація склалася на заводі «Інтерпайп Сталь», де склади не можуть компенсувати дефіцит брухту, відзначив голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко.

«У липні ми вже точно втрачаємо обсяги виробництва, але ситуація на серпень-вересень виглядає ще більш загрозливо. Все йде до того, що може повторитися 2015 рік, коли через дефіцит металобрухту «Інтерпайп Сталь» зупинилася на 63 доби, а у 2016 році — на 48 діб «, — заявив він.

У зв’язку з цим представники метпідприємств звернулися до уряду ввести тимчасову заборону на експорт сталевого брухту, який є стратегічною сировиною. Нагадаємо, що, згідно з даними Держмитниці, зовнішні поставки українського металобрухту почали рости з середини весни: у квітні вони збільшилися до 38 тис. т, у травні — до 60 тис. т, а в червні цей показник побив рекорд — 85 тис. тонн.