Fortescue Metals заявила про випуск «зеленої» залізної руди

Фахівцям австралійської гірничодобувної компанії Fortescue Metals Group у ході випробувань 6 липня вдалося виробити «зелену» залізну руду та «зелений» цемент. Мова йде про випуск високочистої залізної руди (Fe97%) без використання коксуючого вугілля та при низьких температурах, повідомляє Mining.com. Експерименти мають допомогти компанії стати провідним гравцем на ринку відновлюваних джерел енергії та досягти вуглецевої нейтральності до 2030 року.

Відомо, що випробування проводила дочірня компанія — Fortescue Future Industries (FFI). Попри первинний успіх, спеціалісти компанії вважають, що економічну доцільність технології випуску «зеленої» залізної руди ще необхідно довести, а вже потім масштабувати. Також у компанії заявили, що почали випробування по використанню «сирого заліза» (відходів експериментальної технології) для виробництва цементу з меншим вуглецевим слідом.

СЕО Fortescue Елізабет Гейнс заявила, що мета компанії, як і раніше, зниження викидів вуглецю до 2030 року. Компанія, четвертий за величиною виробник залізної руди у світі, яка провела успішні випробування з видобутку «зеленого» аміаку і «зеленого» водню.