Вітчизняне промвиробництво у травні зросло на 5,4%

Промислове виробництво в Україні у травні поточного року зросло на 5,4% у порівнянні з торішніми показниками. Про це повідомила Державна служба статистики. У відомстві уточнили, що з корекцією на ефект календарних днів, зростання промвиробництва лишилося на такому ж рівні — 5,4%.

Однак у порівнянні з квітнем цього року промислове виробництво знизилося на 3,4%, а з урахуванням сезонного коригування — на 3%. Відзначимо, що у переробній промисловості зростання склало 6,3% (у порівнянні з травнем минулого року), у добувній промисловості та розробці кар’єрів — 8%, тоді як у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря, навпаки, був зафіксований спад на 3,5%.

Загалом, за п’ять місяців поточного року темпи промвиробництва в Україні прискорилися до 2,2% з 1,56% за підсумками січня — квітня. У переробній промисловості цей показник збільшився на 2,5%, у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря — на 2,9%, у добувній промисловості та розробці кар’єрів — на 1,2%.