Українські металурги заявили про проблеми з поставками брухту

Українські металургійні підприємства заявяють про проблеми із забезпеченням металобрухтом на тлі різкого зростання експортних поставок вторсировини. Нагадаємо, з початку року поставки брухту на зовнішні ринки виросли вдев’ятеро і сягнули позначки 146 тис. тонн.

Згідно з прогнозами об’єднання підприємств «Укрметалургпром», якщо такі темпи експорту металобрухту збережуться у поточному році, то сукупний обсяг експортованої сировини за підсумками 2021-го може досягти 1 млн. тонн. А це третина від усього обсягу заготівлі брухту в Україні.

Так, президент «Укрметалургпрому» Олександр Каленков відзначає, що сьогодні меткомбінати змушені збільшувати витрати на закупівлю сировини. Крім того, запаси брухту на заводах поступово зменшуються.

«Це дуже поганий тренд. Якщо його не зупинити, то ми прийдемо до того, що витрати зростатимуть та чинитимуть тиск на собівартість, а запаси брухту будуть скорочуватися до критичних величин», — наголосив експерт. За його словами, в умовах дефіциту брухту деякі метпідприємства будуть змушені зупиняти виплавку сталі.

Очільник об’єднання також нагадав, що основні покупці українського брухту — підприємства Туреччини, де діють неринкові методи держпідтримки металургії, та невизнаного Придністров’я, які можуть розраховувати на дешеві ресурси, надані Росією. Це спотворює конкуренцію і послаблює позиції українського ГМК, говорить він.

«Є два способи розв’язати проблему. Перший — скоригувати розмір мита через внесення змін до відповідного закону. Другий — прийняти рішення, можливо, навіть на засіданні РНБО, про тимчасову заборону експорту брухту взагалі. Тому що ситуація з економічної точки зору критична. Це шкодить нашій державі, торговельному балансу та надходженням до бюджету «, — резюмував голова «Укрметалургпрому».