Як здати старий двигун на металобрухт?

Розповідаючи, про процес здачі старого авто на брухт, ми не могли не згадати про таку важливу деталь, як двигун. Отож, якщо ви «щасливий» власник старої автівки й остаточно вирішили здати несправний двигун на металобрухт, пам’ятайте про кілька важливих нюансів.

Переконайтеся у тому, що двигун дійсно несправний

Річ у тім, що деякі перекупники, які займаються скупкою автомобільних двигунів на металобрухт, потім перепродають їх. Вони відбирають робочі частини або ремонтують увесь двигун і продають його. У цьому випадку до оцінки брухту від таких осіб варто ставитися дуже обережно.

Враховуйте масу двигуна, вартість його доставки та послуги вантажників

Двигун — річ не з легких і в середньому важить близько 120 кг. Щоб транспортувати його в пункт прийому металобрухту доведеться використати або власний автомобіль, або скористатися послугою фахівців пункту прийому.

У першому випадку вам може знадобитися не лише автівка, а й причеп. Стороння допомога при завантаженні і вивантаженні двигуна теж не буде зайвою. Також необхідно врахувати витрати на паливо. Якщо ви знайдете спосіб усунути ці недоліки, то зможете розраховувати на вищий прибуток від продажу старого двигуна.
Якщо ж ви замовили послугу вивезення брухту, то враховуйте, що за невеликими об’ємами виїжджають лише компанії-посередники. А все тому, що великі прийомки, у яких ціни вищі, працюють з більшими обсягами металу (від 1 тонни). Тож не дивуйтеся, що звернувшись до посередників, ви отримаєте зі старого двигуна мінімальний зиск. Ще один варіант відвезти двигун в металобрухт за допомогою транспортної компанії, однак оплата їхніх послуг може «з’їсти» увесь ваш прибуток.

Не здавайте двигун за ціною чормету

Вирішивши здати автомобільний двигун на металобрухт, вам необхідно приблизно знати, скільки грошей за нього можна отримати. Для цього краще дізнатися ціну на цей вид брухту у кількох компаній.

В середньому, двигун важить від 60 до 200 кг. Часто його маса залежить від об’єму та моделі. Середня ціна чорного металобрухту в Україні — 7 грн за кілограм. Тобто вартість старого двигуна буде коливатися від 420 до 1400 грн. Фішка в тому, попри наявність у двигуні кольорового брухту, приймати його будуть як лом чорних металів зі стандартним відсотком засмічення — 5%.

Особливо «нахабні» пункти прийому йдуть ще далі та підвищують цей відсоток до 30%, посилаючись на спеціальні захисні матеріали, якими оброблюють деталі двигуна. Насправді частка цих матеріалів не перевищує 2-3 кг від загальної маси. Не знаючи цього нюансу, ваш прибуток від здачі старого двигуна може скоротитися на третину!

Розбирайте двигун власноруч
Для виготовлення автомобільних двигунів використовують не лише чорні метали, а й кольорові. Вартість останніх може у десятки разів перевищувати ціну чормету.

До прикладу, головки блоку циліндрів, вага якого коливається від 10 до 15 кілограмів, виготовляють з алюмінію. Його вартість на ринку металобрухту приблизно 38 грн за кілограм. Вага алюмінієвих поршнів може варіюватися від 0,7 до 2 кг. Ще алюміній міститься у вхідному колекторі, але, як правило, його не відносять до двигуна. У результаті отримуємо приблизно 15 кг алюмінію, а це додаткових 570 гривень.

Таким чином, трохи попрацювавши, можна збільшити свій прибуток від здачі двигуна майже на 40 відсотків. Щоправда, для цього вам знадобляться базові знання про будову двигуна та кілька годин вільного часу.