Росія підняла експортне мито на брухт до 70 євро за тонну

Підкомісія з митно-тарифного і нетарифного регулювання, захисних заходів у зовнішній торгівлі урядової комісії з економічного розвитку та інтеграції Росії скоригувала мінімальний розмір експортного мита на брухт чорних металів – з €45/т до €70/т. Про це йдеться в повідомленні на сайті Міністерства економічного розвитку РФ.

Підкомісія пояснює посилення захисного заходу зростанням світових цін на брухт. На її думку, підвищення ставок мита дасть змогу зберегти достатні обсяги сировини на внутрішньому ринку. Процентна складова мита залишиться на рівні 5% від митної вартості. Таким чином, ставки вивізних митних зборів на відходи та брухт чорних металів становитимуть 5%, але не менше €70/т.

«Брухт і відходи чорних металів є стратегічною сировиною для російської металургійної промисловості, від забезпеченості брухтом чорних металів повністю залежить робота електросталеплавильних потужностей. З огляду на це, ціна на арматуру на російському ринку прямо залежить від закупівельних цін на брухт», – зазначив Віктор Євтухов, статс-секретар – заступник міністра промисловості й торгівлі Росії.

Повідомляється, що відповідний проєкт постанови уряду підготує Мінекономрозвитку Росії. Підвищення розміру експортного мита набуде чинності через 30 днів після підписання постанови прем’єр-міністром Росії.

Нагадаємо, торік Росія експортувала до країн, які не входять до Євразійського економічного союзу, 3,7 млн ​​тонн брухту. Це на 0,4 млн тонн більше, ніж за аналогічний період роком раніше (3,3 млн тонн).