«Укрпромзовнішекспертиза» прогнозує подальше підвищення цін на брухт

Минулого тижня метпідприємства України підвищили закупівельні ціни на металобрухт на 890 грн — до 7890 грн за тонну. Основна причина — швидке зростання вартості заготовки та прокату на зовнішніх ринках. Про це повідомляє компанія «Укрмет» із посиланням на дані державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза».

Ціни брухтозаготівельних компаній на брухт коливалися у діапазоні 6,46-6,51 тис. грн за тонну. Верхня межа цінового діапазону переважала у південно-східних регіонах країни. Поставки брухту на метзаводи (13-19 травня) зросли на 16% (до 68,3 тис. тонн) у порівнянні з початком місяця. Рівень задоволення потреб метзаводів у брухті сягнув 117,4%. Своєю чергою запаси брухту в портах знизилися до 1 тис. тонн. Це на 0,4 тис. тонн менше, ніж тижнем раніше.

Протягом минулого тижня залишки брухту на складах метзаводів зросли до 273 тис. тонн (+4%). Якщо ці запаси перевести у дні роботи, то їх має вистачити на 33 дні безперебійної роботи підприємств. Це втричі вище нормативного значення. Найбільші запаси брухту на підприємстві «Дніпроспецсталь» (100 днів), а найнижчі — на «Азовсталі» (12 днів).

Таким чином, швидке зростання експортних цін на прокат та металобрухт змусять заводи і надалі підвищувати ціни на внутрішньому ринку. Прогнозована середня ціна на брухт цього тижня зросте до 8000 грн за тонну.