Зеленський підписав закон про продовження дії мита на експорт брухту

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про продовження дії мита на експорт металобрухту, який парламент прийняв 27 квітня 2021 року. Ставка експортного мита, як і раніше, складатиме 58 євро за тонну, а обмеження діятимуть ще п’ять років — до 15 вересня 2026 року.

Одним з найважливіших підсумків прийняття закону називають недопущення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку Україні. Що, своєю чергою, сприятиме безперебійній роботі вітчизняної металургійної промисловості, збереженню робочих місць та збільшенню податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Крім того, експортне мито сприятиме зниженню викидів парникових газів в атмосферу, що відповідає намірам України приєднатися до Європейського зеленому курсу. Річ у тім, що кожна тонна повторно використаного металобрухту економить 1,5 тонн CO2, 1,4 тонн залізної руди та 740 кг вугілля. Також переробка брухту на сталь на дві третини вигідніша енергетично, ніж виробництво сталі з первинної сировини.

Нагадаємо, 27 квітня Верховна Рада України прийняла законопроєкт про пролонгацію вивізного мита на брухт 58 євро за тонну ще на 5 років. За проєкт закону проголосував 291 народний депутат.