В Україні сповільнився ріст цін на промислову продукцію

Темпи зростання цін на промислову продукцію України дещо сповільнилися. Зокрема у квітні, ціни у промисловості зменшилися на 0,4% у порівнянні з березнем, повідомили у Державній службі статистики. Однак у річному вимірі (стосовно квітня минулого року) ціни в промисловості зросли на 27,8%, за підсумками березня — на 26,3%, лютого — на 26,6%, січня 2021 року — на 17,6%. Усього ж за чотири місяці 2021 року ціни на промислову продукцію зросли майже на чверть у порівнянні з минулим роком.

За даними Держстату, якщо порівнювати показники квітня-березня поточного року, ціни у добувній промисловості і розробці кар’єрів зросли на 3,8%, у видобутку металевих руд — на 9,8%. Водночас у видобутку сирої нафти і природного газу, а також кам’яного вугілля, продукція подешевшала на 1,9% та 1,8% відповідно.

У виробництві коксу і продуктів нафтопереробки ціни зросли на 4,3%, хімічних речовин і хімічної продукції — на 4,1%, в металургії — на 3,8%, виробництві товарів проміжного споживання — на 4,3%, виробництві машин і устаткування, виробів з дерева — на 3,1%, товарів тривалого користування — на 2,2%, у переробній промисловості — на 2,1%. Зниження цін зафіксували лише в поставках електроенергії, газу, пара — на 2,8% та виробництві енергії — на 1,9%.