Європейська бізнес-асоціація підтримала подовження мита на експорт брухту

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) підтримала продовження дії чинного мита на експорт металобрухту в розмірі €58/т ще на п’ять років. Про це йдеться у листі ЄБА спікеру Верховної Ради, головам парламентських комітетів з питань економічного розвитку, а також з питань фінансів, податкової та митної політики.

«Вважаємо, що прийняття законопроєкту сприятиме зменшенню дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку України і загалом матиме позитивний ефект для економіки України», – йдеться в листі ЄБА.

Відзначається, що Україна отримує більше переваг від переробки власного брухту в продукцію з доданою вартістю, ніж від експорту сировини. Наявність доступної сировини на внутрішньому ринку дасть змогу безперебійно функціонувати вітчизняній металургії та промисловості загалом.

На думку експертів ЄБА, продовження дії мита дасть змогу:

  • зберегти 21,5 тис. робочих місць та створити 3,5 тис. нових;
  • продовжити розвиток металургійної та суміжних галузей промисловості, що сприятиме додатковому зростанню ВВП на 0,03%;
  • запобігти дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку;
  • скоротить споживання енергоресурсів та викидів СО2, а також сприятиме залученню додаткових інвестицій у металообробну галузь України.

Нагадаємо, законопроєкт №5175 «Про внесення змін до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку» був зареєстрований в Раді 1 березня.

31 березня проєкт закону розглянув комітет з питань європейської інтеграції, рекомендувавши профільному комітету провести додаткові консультації з Кабміном і врахувати офіційну позицію уряду про наявність відповідних правових підстав для збереження ставки експортного мита на відходи та брухт чорних металів на рівні €58/т.

А вже 27 квітня Верховна Рада України на позачерговому засіданні продовжила дію експортного мита на 5 років. За відповідне рішення проголосував 291 депутат. Наразі закон відправлений на підпис Президенту України.