В Україні подовжили дію підвищеного мита на експорт брухту

Верховна Рада України продовжила ще на 5 років дію мита на експорт металобрухту. За відповідний проєкт на позачерговому пленарному засіданні парламенту проголосував 291 депутат. Мета документа — збереження дієвого механізму правового регулювання експорту металобрухту та зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку для першочергового забезпечення потреб вітчизняної обробної промисловості, формування умов відновлення об’єктів інфраструктури, приведення економіки у відповідність з новітніми екологічними вимогами.

«В той час, як кардинальна лібералізація експорту брухту свого часу привела до зростання його поставок за кордон з 255,3 до 1212,6 тис. тонн, вже у 2019-му, завдяки дії підвищеного вивізного мита, експорт брухту, за даними об’єднання підприємств «Укрметалургпром», скоротився до 42,2 тис. тонн, а у січні-листопаді 2020 го — до 33 тис.тонн. Завдяки цьому українські металурги отримали постійний доступ до сировини. Якщо у 2015 році фізичні обсяги експорту заготовленого в Україні металобрухту сягали 39, 1% від обсягів його внутрішнього споживання, то вже у 2017-му ця частка знизилася до 15,1%, а у 2019 році — до 1,4% «, — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Згідно з результатами моделювання авторів закону, продовження дії вивізного мита на брухт чорних металів на рівні 58 євро за тонну сприятиме:

  • збереженню 21,5 тис. робочих місць та створенню 3,5 тис. нових;
  • подальшому розвитку металургійної та суміжних галузей промисловості, а також додатковому зростанню національного ВВП на 0,03%;
  • зменшенню дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку;
  • скороченню обсягів споживання енергоресурсів та викидів СО2; залученню додаткових інвестицій в металообробну галузь України, зокрема, технологічне переоснащення основних засобів металургійних підприємств, що особливо актуально в умовах розгортання Європейського зеленого курсу.