Ціни на брухт впали на всіх регіональних ринках

За підсумками минулого тижня (16-23 квітня) світові ціни на металобрухт на всіх регіональних ринках. Цьому посприяло ослаблення попиту на довгий прокат та початок Рамадану в мусульманських країнах. Про це повідомила компанія «УкрМет» з посиланням на дані «Укрпромзовнішекспертизи».

Зокрема, на ринку Туреччини ціни на брухт марки HMS 1&2 (80:20) знизилися до $425/т CIF. В той час як попередньго тижня (9-16 квітня) діапазон котирувань був на рівні $425-435/т CIF.

«Турецькі металурги знизили закупівлі сировини до мінімуму в зв’язку з млявою діловою активністю в сегменті довгого прокату в умовах релігійних свят. Угоди укладали лише окремі покупці, які потребували оперативної доставки сировини. Решта гравців використовують раніше накопичену сировину, залишки якої на складах доволі високі й дають змогу уникати великих закупівель найближчими тижнями», – йдеться в повідомленні.

На ринку Азії котирування металобрухту також пішли вниз – до $420-430/т CIF (HMS1). На заводах Південної Кореї накопичилося багато запасів сировини, до того ж у деяких з них є в наявності значні обсяги імпортної заготовки. Також зросла пропозиція з боку американських трейдерів.

«Упродовж найближчого місяця експортні котирування металобрухту поступово знижуватимуться на фоні ослаблення попиту на довгий прокат, зниження вартості залізорудної сировини та збільшення пропозиції з боку постачальників зі США та ЄС. Також негативний вплив на ціни чинитимуть і доволі високі запаси сировини у найбільших імпортерів.

Відзначимо, що ціни на брухт знижуються вже другий тиждень поспіль. Останнє зростання зафіксували ще на початку квітня.