У першому кварталі промвиробництво в Україні скоротилося на 2%

У січні-березні поточного року вітчизняне промвиробництво скоротилося на 2% у порівнянні з торішніми показниками. Про це повідомили у Державній службі статистики. Однак якщо порівнювати із лютим, то в березні поточного року промислове виробництво України зросло на 1,8%, а у порівнянні з березнем 2020-го року — на 2,4%.

У службі повідомили, що виробництво у видобувній промисловості та розробці кар’єрів скоротилося на 2,8%, у переробній — на 3,3%. При цьому поставки електроенергії, газу та кондиціонованого повітря, навпаки, зросли на 4,1%. Також у відомстві уточнили, що в першому кварталі виробництво транспортних засобів скоротилося на 13%, машин та устаткування — на 8,7%, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів — на 9,1%, видобуток нафти і природного газу — на 5, 7%.

Нагадаємо, раніше міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко назвав ситуацію з промвиробництвом на Україні «складною». А Національний банк України від 15 квітня повідомляв про погіршення прогнозу зростання ВВП України в 2021 році з 4,2% до 3,8%, перш за все через втрати, пов’язані з посиленням і продовженням карантину.