Обсяг заготівлі брухту в Україні впав на 9,1%

На українському ринку металобрухту спостерігається негативна цінова динаміка після різкого зростання у січні-лютому. За підсумками березня обсяг брухтозаготівлі у порівнянні з лютим скоротився на 9,1% — до 291,9 тис. тонн. А поставки сировини на металургійні підприємства впали на 12,1% — до 259,1 тис. тонн, повідомили у компанії ‘Укрмет».

Однак, завдяки рекордним показникам перших двох місяців року, брухтозаготівельна галузь у першому кварталі продемонструвала значне зростання. Підприємства галузі змогли збільшити заготівлю на 28,2% — до 931,1 тис. тонн. Водночас пропорційно зросли й поставки брухту на металургійні підприємства — до 837,7 тис. тонн (+23.1%). На думку аналітиків, подальша динаміка ринку повністю залежатиме від ситуації в металургії. Фахівці пророкують у першому півріччі позитивні цінові тренди на світовому ринку сталі і погіршення ситуації в другій половині року.

Нагадаємо, що з початку лютого рівень запасів металобрухту на металургійних підприємствах України практично не опускався нижче 190 тис. тонн. Це дозволило покупцям диктувати ціни, не враховуючи світової кон’юнктури. У лютому внутрішні ціни опустилися на 25%, а за підсумками березня вони практично не змінилися. Попри ціновий сплеск у середині місяця на 15% — до 7 800 гривень за тонну, за підсумками березня приріст ціни склав лише 3% — з 6 800 до 7 000 гривень. При цьому світові ціни з початку року нижче 400 доларів США за тонну практично не опускалися.

Переважання світових цін над внутрішніми (на 110 доларів за тонну) призвело до збільшення експорту металобрухту у першому кварталі одразу в 4,3 рази — до 49,1 тис. тонн. У грошовому еквіваленті експорт брухту з України виріс в 5,7 разів — до 16,6 мільйона доларів.