Брухт ніхрому: види та особливості формування ціни

Ніхром

Брухт ніхрому — доволі цінний продукт на ринку вторинної сировини, оскільки метал володіє низкою унікальних властивостей, насамперед стійкістю до температури та корозії. Сьогодні існують дві базові марки сплаву ніхрому: Х20Н80 та Х15Н60. Перша марка цінніша, тому що процентна складова нікелю у ній коливається на рівні 73-78%, тоді як у марки Х15Н60 — 55 — 61%.

Перш ніж здавати ніхром, як і будь-який інший нікелевмісний сплав на металобрухт, необхідно переконатися у тому, що пункт прийому оснащений відповідним обладнанням. Зазвичай це спектральні аналізатори, які точно визначають процентний вміст нікелю у з’єднанні. Такий підхід забезпечить максимальну ефективність реалізації брухту жароміцного сплаву, а отриманий прибуток буде чітко відповідати вмісту базового металу.

Другим фактором, який впливає на вартість брухту ніхрому, є товщина дроту. Граничний параметр становить 3 мм, а от відходи ніхрому менше цього показника, зазвичай, значно дешевші. Врешті останнім чинником, який впливає на ціну сировини, є географічне розташування. Там, де лом ніхрому використовують у виробництві, його ціна буде вищою.

Варто пам’ятати, що дріт з ніхрому дуже схожий на сталевий, але на відміну від залізного, майже не магнітиться. Насамперед це стосується сплаву Х20Н80, де вміст заліза складає близько 1%. Щодо марки Х15Н60, то він володіє вищими магнітними властивостями, оскільки заліза у його складі більше — близько 17 — 29%. Точніший спосіб відрізнити лом ніхрому від іншого виду металобрухту, пов’язаний із використанням омметра. Усе тому, що сплав відрізняється високим питомим опором, близько 1.1 мкОм / м.

Термін служби сплаву ніхрому встановлюється незалежно від марки і складає не менше 4000 годин. Це близько півроку при безперервному використанні і близько п’яти років при тимчасовій завантаженості у 10%. Однак на практиці експлуатаційний ресурс визначається однорідністю сплаву, товщиною спіралі та конкретними робочими умовами.

Термостійке виробниче обладнання не єдине джерело відходів цього сплаву. Доволі широко ніхром використовується і в побуті. Крім того, нагрівальні елементи з ніхрому зустрічаються всередині промислового пічного обладнання, лабораторних систем для відпалу матеріалу. Без нього не обходяться парові котли, системи теплообміну хімічної галузі та нафтохімії.

Здавати лом ніхрому можна в будь-якому вигляді, оскільки пункти прийому працюють із різноманітними видами цієї сировини, а саме:

  • нагрівальними елементами печей;
  • електродами;
  • термопарами;
  • залишками електронного обладнання;
  • вузлами опору, включаючи високоомні резистори та реостати;
  • стрічками;
  • дротами.

Більш того, здати ніхромовий дріт можна набагато вигідніше, ніж сплав, який експлуатувався у електронагрівальному обладнанні. У цьому випадку вартість прийому дроту в бухтах практично вдвічі вищою.