Екокомітет Верховної Ради підтримав продовження мита на експорт брухту

Комітет Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування підтримав прийняття законопроєкту №5175, який передбачає продовження на 5 років дію мита на експорт сталевого брухту. За таке рішення у середу, 7 квітня, проголосували 9 з 11 депутатів, які брали участь у засіданні комітету.

Представляючи законопроєкт, нардеп Дмитро Кисилевський зазначив, що завдяки дії мита на експорт брухту, введеного у 2016-му році, його катастрофічний дефіцит вдалося подолати, забезпечивши роботу підприємств гірничо-металургійного комплексу України, що дає 10% ВВП, 20% товарного експорту і 200 тис. робочих місць для українців тільки в ГМК.

“І, що дуже суттєво для сьогоднішнього обговорення, використання металобрухту як сировини в металургії істотно зменшує навантаження на навколишнє середовище, особливо з точки зору Європейського зеленого курсу”, — підкреслив депутат.

Законопроєкт також підтримали заступники голови комітету Верховної Ради з екополітики. “Крім зниження викидів СО2, металобрухт дозволяє нам ще й раціонально використовувати наявну мінерально-сировинну базу — оскільки ми залучаємо вторинні ресурси у виробництво”, — відзначила заступниця голови комітету з питань екологічної політики у Верховній Раді Олена Криворучкіна.

“Я підтримую цей законопроєкт, оскільки він не суперечить державній політиці України у сфері охорони навколишнього середовища”, — заявив її колега Олександр Маріковський.

Нагадаємо, законопроєкт №5175, який подовжує мито на експорт сталевого брухту ще на 5 років, знаходиться на розгляді у Верховній Раді. Обмеження на експорт сировини запровадили у вересні 2016-го року для стабілізації роботи українського гірничо-металургійного комплексу, а їхня дія закінчується у вересні 2021-го.