Особливості утилізації спецтехніки

Спецтехніка активно використовується у найрізноманітніших сферах діяльності: сільському, житлово-комунальному господарстві, житловому та дорожньому будівництві тощо. Умовно спеціалізована техніка підрозділяється на кілька категорій:

  • автомобільну (автоцистерни, бензовози);
    підйомну (крани-маніпулятори, гідроліфти, навантажувачі);
  • будівельну (самоскиди, гідромолоти);
  • комунальну (збиральні машини різного призначення);
  • дорожню (асфальто- і бетоноукладальники).

Особливості утилізації спецтехніки полягають в тому, що такі агрегати мають чималі розміри, вимагають наявності спеціалізованого обладнання та залучення профільних фахівців.

Етапи утилізації спецтехніки

Будь-яка спецтехніка має обмежений термін експлуатації, після завершення якого її утилізують. Цей процес своєю чергою складається з декількох етапів. Спочатку машину спецпризначення необхідно зняти з обліку та транспортувати до пункту прийому. Далі необхідно відсортувати токсичні та вибухонебезпечні компоненти, а також технологічні рідини, що вимагають окремої утилізації.

Переробляють стару спецтехніку у роторному подрібнювачі. Металеві деталі можуть відправити на переплавку, для отримання чистої сировини. Перероблена спецтехніка часто використовується для виготовлення: деталей і корпусів автомобілів, посуду, електротехніки і т.д.

Варто додати, що утилізувати спецтехніку мають право не всі компанії, а лише ті, які оснащені спеціальними майданчиками та механізмами для проведення подібних робіт, а також володіють відповідними дозвільними документами.

Навіщо потрібна утилізація спецтехніки?
Переробка відпрацьованої техніки спеціального призначення зазвичай здійснюється з метою економії часу і фінансів. Водночас простоювання зламаної спецтехніки підвищує ризик отримання травм на виробництві. Не варто забувати про те, що тривале зберігання непрацюючих машин, які контактували з радіоактивними елементами, токсичними відходами, хімічними добривами та іншими шкідливими речовинами, надзвичайно небезпечно для здоров’я працівників. Необхідність утилізації техніки спецпризначення також обумовлена ​​тим, що технологічні рідини у їхньому складі можуть забруднити ґрунт і навколишнє середовище. Тож не дивно, що сьогодні послуга утилізації автомобільної, підйомної, будівельної, комунальної та дорожньої техніки надзвичайно актуальна.