IAI: за 10 років світовий попит на алюміній зросте до 40%

International Aluminium Institute (IAI) змоделював сценарії розвитку алюмінієвої промисловості до 2050-го року. Так, у найближчі десятиліття світовий попит на первинний алюміній зросте до 40%, а виробництво переробленого металу з побутового брухту за 30 років збільшиться більше ніж втричі в міру зростання економіки, урбанізації та створення інфраструктури.

Безпрецедентні інвестиції в нові технології приведуть до збільшення виробництва низьковуглецевого первинного алюмінію на 20 млн тонн, декарбонізації існуючих 65 млн тонн та створення до 2050-го року 60-70 млн тонн потужностей з переробки вторинного алюмінію з низьким рівнем викидів.

«У 2018-му році світовий попит на алюміній склав 95 млн тонн. Дві третини (64 млн тонн) споживання з даного обсягу були закриті первинним алюмінієм, одна третина (31 млн тонн) — вторинним. Швидкий приріст населення та економічне зростання у найближчому майбутньому призведе до того, що до 2050-го року світовий попит на алюміній, як вторинний, так і первинний, виросте на 80%. Попри прогнозоване збільшення пропозиції вторинного металу, IAI очікує, що у 2050-му році глобальний ринок потребуватиме до 90 млн тонн первинного алюмінію щороку.