У світі дешевшає металобрухт

Минулого тижня (19 — 26 березня) котирування металобрухту на всіх регіональних ринках знизилися на тлі високої пропозиції та складнощів металургів з реалізацією готового прокату. Про це свідчать дані «Укрпромзовнішекспертизи».

Як наслідок, на турецькому ринку ціна брухту HMS 1 & 2 (80:20) знизилася до 405-415 доларів за тонну CIF. На попередньому тижні (12 — 19 березня) діапазон котирувань був на рівні 420-430 дол. / Т CIF. Також на ринку Туреччини скоротилася кількість угод. Наближення Рамадана і домінуючі тенденції на зниження цін стимулюють металургів здійснювати мінімальні закупівлі в очікуванні ще більшого їх зниження. Крім цього, зараз турецькі металурги насилу знаходять покупців на арматуру у зв’язку з уповільненням розвитку будівельного сегмента напередодні Рамадана. З іншого боку, американські експортери мають великі обсяги брухту, що чинить тиск на вартість сировини.

На ринку Азії ціни на металобрухт також знизилися. Південнокорейські імпортери мають великі запаси брухту. До того ж японські постачальники пропонують значні обсяги цієї сировини за зниженими цінами. В результаті котирування сировини марки HMS1 впали до 405 дол. / Т CIF, тоді як японське сировину торгувалося по 380 дол. / Т FOB.

У найближчий місяць котирування металобрухту будуть поступово знижуватися на тлі ослаблення попиту на довгий прокат, зниження вартості залізорудної сировини та збільшення пропозиції з боку постачальників з США та ЄС. Також негативно впливатимуть на ціни високі запаси сировини у найбільших імпортерів. Прогнозований діапазон цін на брухт цього тижня — 400-410 дол. / Т CIF.