Металурги занепокоєні ростом експорту брухту з України

Ставка мита на експорт металобрухту з України у розмірі 58 євро за тонну вже не виконує своєї функції. Таку думку в ході круглого столу «Проблемні питання українського ринку металобрухту» висловили представники металургійних та ливарних компаній України.

Зокрема, керівник напрямку ТОВ «Метінвест Ресурс» В’ячеслав Попов висловив стурбованість темпами зростання експорту металобрухту у січні-лютому поточного року. «Ми бачимо, що мито на експорт сталевого брухту у розмірі 58 євро за тонну не працює», — заявив він. При цьому він закликав прийняти законопроект №5175, яким продовжується експортне мито на брухт ще на 5 років.

Нагадаємо, експорт сталевого брухту з України у січні-лютому 2021 року зріс майже втричі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 30,189 тис. тонн. За даними Державної митної служби, у грошовому еквіваленті експорт металобрухту збільшився в 3,7 рази — до $ 10,087 млн.

Своєю чергою голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко запропонував ввести 2-річний мораторій на експорт брухту та продовжити діюче мито на вивіз брухту.

«Мито потрібно продовжувати, але найспокійніший і безболісний спосіб розв’язання проблеми дефіциту брухту на внутрішньому ринку — це мораторій», — підкреслив він, додавши, що країни-сусіди України, зокрема Росія та країни СНД, вже вдалися до жорстких обмежень експорту сталевого брухту.

Степан Клименко, віце-президент Асоціації ливарників України, повідомив, що на сьогодні ливарні підприємства відчувають великий дефіцит у забезпеченні металобрухтом, особливо якісним.

«Поставки неякісного брухту вже привели до зростання витрат на енергоносії і зниження конкурентоспроможності українського лиття та продукції машинобудування. У підсумку підприємства практично на 100% переходять на оборотний лом », — констатував він.