Китай хоче завозити більше металобрухту, щоб знизити викиди

Китай планує найближчим часом оптимізувати структуру промисловості та енергетики, щоб обмежити викиди вуглекислого газу та досягти піку емісії до 2030-го року. Про головні положення реалізації цього плану у металургійній промисловості розповіло китайське видання Shanghai Metals Market (SMM).

Як зазначає SMM, у короткостроковій перспективі оптимальним варіантом буде збільшення частки міні-заводів в загальному обсязі виплавки сталі, адже при використанні такої технології викиди вуглекислого газу будуть вдвічі нижчими, ніж в доменно-конвертерному процесі.

За оцінками китайської державної металотрейдерської компанії Zhejiang Metals and Materials, Китай буде збільшувати імпорт металобрухту. Цьогоріч компанія прогнозує його обсяг на рівні 0,5-1 млн тонн, а вже у наступному році очікує зростання до 3-5 млн тонн.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Міністерство промисловості та інформатизації КНР запропонувало план, згідно з яким 15-20% виплавки сталі в Китаї до 2025-го року припадатиме на підприємства з електропечами, а частка металобрухту в металургійній сировині сягатиме 30%.

Крім того, Міністерство виступило за загальне скорочення виплавки сталі у Китаї, особливо на північному сході країни, де зосереджена велика частина металургійних потужностей. Найбільше при цьому постраждають невеликі доменні печі, оскільки у них найвищий питомий показник викидів вуглекислого газу.