Збір металобрухту в Україні зріс у півтора рази через високі ціни

Збір металобрухту в Україні виріс у півтора рази через високі ціни на сировину. Протягом перших двох місяців поточного року обсяги заготівлі металобрухту в Україні збільшилися на 49,2% — всього було заготовлено близько 639,2 тис. тонн металобрухту. Про це повідомили в об’єднанні підприємств «УАВтормет». За словами представників об’єднання, така тенденція обумовлена ​​високими цінами, які спостерігалися на ринку протягом січня-лютого.

Поставки металобрухту на українські металургійні комбінати в січні-лютому зросли до 578,6 тис. тонн. Це на 45,7% більше, ніж торік. Сьогодні технологічні запаси металобрухту на підприємствах оцінюються приблизно у 250 тис. тонн.

Експорт металобрухту у січні-лютому 2021-го року склав 30,2 тис. тонн. Зростання поставок у порівнянні з аналогічним періодом минулого року сягнуло 300%. Імпорт металобрухту за цей же період склав 3,1 тис. тонн, що значно вище торішніх показників, коли Україна імпортувала 1,6 тис. тонн металобрухту.

Відзначимо, що для вітчизняних метпідприємств брухт — це стратегічна і дефіцитна сировина, без якої неможливий випуск сталі. У конвертерній технології частка брухту становить до 25% від всієї сировини, тоді як для електрометалургів цей показник досягає 90-100%.