Глобальні ціни на брухт почали зростати

За минулий тиждень ціни на металобрухт на міжнародних ринках зросли до 415 доларів за тонну. Це на 3,7% вище показників 5-12 лютого. Таким чином, ціни почали відновлюватися після 4-тижневого падіння. Про це повідомляє «УкрМет» з посиланням на дані «Укрпромзовнішекспертизи».

Минулого тижня трейдери скористалися активним поповненням запасів компаніями з Туреччини й Південної Кореї та підвищили ціни. На ринку Туреччини відзначається зростання закупівель через скорочення запасів брухту. Водночас турецькі комбінати успішно реалізували великі партії арматури в Африку. Це дало їм можливість укласти кілька великих угод з експортерами з США, в яких сировина марки HMS 1 2 (80:20) була реалізована по $415/т CIF.

Також через подорожчання заготовки з Китаю імпортери не можуть перемикнутися на закупівлі напівфабрикатів. Тому ініціатива в ціноутворенні тимчасово перейшла до споживачів. На ринку Азії вартість брухту HMS1 залишилася незмінною – $400/т CIF. Японський брухт марки HMS2 подорожчав на $10 – до $370/т FOB. Споживачі сировини з Південної Кореї також потребують поповнення запасів, які істотно знизилися за останні тижні.

«Найближчими тижнями ціни на металобрухт зростуть на всіх ринках через активне поповнення запасів великими імпортерами та зростання попиту на арматуру на Близькому Сході й у Північній Африці. Також підтримку котируванням надаватиме скорочення пропозиції брухту з боку експортерів зі США. Прогнозований діапазон цін наступного тижня – $405-415/т CIF», – йдеться у повідомленні «УкрМет».

Відзначимо, що в другій половині грудня ціни на металобрухт почали рости і досягли максимальних значень за останні 8 років. Пік вартості тонни брухту зафіксували на початку року – $475-485/т, після чого ціни на сировину знижувалися протягом 4-х тижнів поспіль.