Для початківців процес пошуку та збору металобрухту може здатися доволі простою справою. Адже більшість уявляє собі звичайний процес завантаження великогабаритних деталей до кузова. При цьому новачки забувають одну важливу істину — перш ніж вантажити брухт, його спочатку треба знайти. Враховуючи, що металеві деталі можуть бути невеликими за розмірами, або ж взагалі ховатися під землею або у воді, етап пошуку стає пріоритетним. Звичайно, щоб підвищити свої шанси на успіх, шукачі брухту використовують допоміжне обладнання.
Насамперед, мова йде про металодетектори та пошукові магніти. У випадку із металошукачем зовсім необов’язково купувати дорогу модель. Найголовніше, щоб вона мала наступні функції: регулювання чутливості, глибини пошуку і тональності, а також систему реагування на різні типи металів та вибір відповідних режимів.
Важливо! Якщо ви вирушили на пошук з металошукачем, перевірте, чи пристрій заряджений або у вас є набір запасних батарейок. Альтернативно, можна брати із собою невеликий електричний генератор. Якщо інструмент не дуже потужний, можна підібрати автомобільний перетворювач для підключення інструменту до бортової мережі автомобіля. У цьому випадку також знадобиться подовжувач.
Спеціальний пошуковий магніт — ще один ефективний інструмент збирачів брухту. Зазвичай його використовують для пошуку металу в річках, ставках, озерах, колодязях та фонтанах. Пошукові магніти бувають двох видів: одно- та двосторонні та мають різну тримаючу силу: від 80 кг (F80) та до 600 кг (F600). Односторонні використовують для вертикального пошуку, наприклад, з човна або містків. Двосторонні частіше використовують для закидання з берега з підтягуванням назад на тросі. Складаються такі пристрої з оцинкованого корпусу (щоб попередити корозію), власне магніту, зазвичай неодимового з тришаровим покриттям з нікелю і міді, одного або двох рим-болтів.
Якщо ви плануєте шукати брухт у землі, то окрім металошукача, вам знадобиться супутній інструмент: лопата та лом. Також в пригоді стане будь-яке ріжуче обладнання: болгарка, ножиці для металу, сабельна (для труб і тонких деталей) або дискова пилка. Річ у тім, що іноді брухт у землі буде настільки великий, що для вдалого транспортування його спочатку треба буде розрізати. Невеликий візок буде доречним для транспортування невеликих за габаритами предметів. Адже набагато зручніше навантажити повний візок брухту і відвезти його до машини, ніж ходити багато разів, щоб віднести кілька кілограмів.
Оцінити результати пошуку металобрухту дозволяє портативний аналізатор. Завдяки цьому приладу ви завжди знатиме з якого металу виготовлений предмет і краще сортуватиме брухт. Однак його вартість доволі висока, тому не кожен може собі його дозволити. І врешті-решт не варто забувати про транспорт. Незалежно від місця пошуку брухту, без нього не обійтися. На автівці зібраний брухт легше і швидше транспортувати до місця сортування і зберігання, а потім до пункту прийому. Ідеальний варіант — вантажний бус або газель, однак якщо у вас легковий автомобіль у нагоді може стати звичайний причіп.
Насамкінець варто нагадати про найважливішу річ — елементарні правила безпеки:
- Одяг повинен добре захищати від пилу, бруду та вологи. Особливо це стосується тих випадків, коли ви шукаєте брухт на звалищах. Взуття — з товстої міцної підошвою, ідеальні прогумовані черевики;
- Збираючись на пошуки брухту, важливо брати із собою укомплектовану аптечку;
- Процес пошуку брухту повинен бути легальним;
- При порізці брухту користуйтеся захисними окулярами.
Пошук та збір брухту може бути для когось хобі або ж додатковим чи навіть основним джерелом доходу. Однак, щоб досягти успіху у цій справі, вам знадобляться певні фінансові витрати, наполегливість та трішки удачі.