«Укрметалургпром» виступає за подовження експортного мита на брухт

В об’єднанні підприємств «Укрметалургпром» хочуть, щоб дію чинного мита на експорт металобрухту подовжили ще на п’ять років. В організації вважають, що такий крок дасть змогу нормалізувати ситуацію із забезпеченням сировиною вітчизняних металургів.

‘Я впевнений, що народні обранці підтримають ініціативу продовження мита мінімум ще на 5 років», – заявив президент ОП «Укрметалургпром» Олександр Каленков. За його словами, об’єднання стурбоване проблемою забезпечення сировиною українських підприємств, а експортне мито, на його думку, залишається єдиним стримуючим фактором на шляху вивезення сировини за кордон.

Для продовження мита на експорт брухту необхідно внести зміни до чинного законодавства. Нагадаємо, розмір і строк дії мита регулюються законом №1455-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку». дія якого закінчується у вересні 2021-го року.

Відзначимо, що за підсумками минулого року українські підприємства скоротили експорт брухту на 15,1% в порівнянні з попереднім роком – до 35,8 тис. тонн. У грошовому еквіваленті поставки сировини за кордон знизилися на 19,4% — до $9,5 млн.