Через пандемію коронавірусу глобальний видобуток міді скоротився на 2%

Згідно з оцінками U.S. Geological Survey (USGS), обсяг світового видобутку міді в концентраті торік скоротився до 20 млн тонн, що на 2% менше показників 2019-го. Основною причиною скорочення виробництва стала епідемія коронавірусу, через яку низка країн призупинила функціонування мідних рудників на кілька тижнів або навіть місяців.

Ці обмеження найбільше торкнулися Північної та Південної Америки. Так, у Перу видобуток міді скоротився на 10,6% у порівнянні з 2019-им, у Чилі — на 1,6%, у Мексиці — на 3,5%, у США — на 4,8%. З першої десятки виробників знизила свої показники також Австралія — ​​на 6,9% — до 870 тис. тонн.

Водночас африканські країни (ДР Конго і Замбія), а також країни СНД (Росія та Казахстан) торік, навпаки, збільшили випуск міді. За даними USGS, минулого року Росія видобула близько 850 тис. тонн міді, що на 6,1% більше, ніж роком раніше, а Казахстан — 580 тис. тонн (зростання видобутку на 3,2%).

Що стосується Китаю, то мідновидобувна галузь КНР торік продемонструвала незначне зростання. За оцінками USGS, китайські компанії виробили близько 1,7 млн тонн міді в концентраті, що на 1,1% більше, ніж роком раніше.