«Укрмет»: минулого тижня ціна тонни брухту зменшилася на 1040 грн

За минулий тиждень металургійні підприємства України знизили закупівельні ціни на брухт на 1040 грн – до 7500 грн за тонну. Про це повідомили у державному підприємстві «Укрпромзовнішекспертиза».

«Рентабельність закупівель металобрухту зросла і перевищує нормативне значення. Тож покупці мають намір продовжувати знижувати ціни. Регіональні ціни брухтозаготівельних компаній на брухт марки 3 автоматично зменшилися на 1000 грн до рівня 6,97-7,02 тис. грн за тонну. Верхня межа цінового діапазону переважає у південно-східних регіонах країни», – пояснили ситуацію у компанії «УкрМет».

Нагадаємо, поставки брухту на метпідприємства за тиждень (4-10 лютого) збільшилися до 66,2 тис. тонн проти 65,5 тис. тонн тижнем раніше (28 січня – 3 лютого). Потреба метпідприємств у брухті склала 59 тис. тонн, тож виробники були забезпечені сировиною на 113,3%.

Відзначимо, що ціни на брухт на внутрішньому ринку України корелюють зі світовими, які знижуються через відсутність попиту. На ринку Туреччини вартість усіх марок металобрухту впала на $10. Ціна металобрухту марки HMS 1&2 (80:20) опустилася до $390-400/т CIF.

«На турецькому ринку імпортери намагаються мінімізувати залишки, закуповуючи невеликі партії з короткими термінами доставки. При цьому через швидке падіння цін на внутрішньому ринку покупці не поспішають імпортувати й намагаються диверсифікувати джерела сировини. Це дає їм змогу їм тиснути на постачальників, які мають значні запаси сировини», – йдеться у повідомленні компанії «УкрМет».

На ринку Азії котирування на брухт марки HMS1 знизилися до $420/т CIF. Це є мінімальним значенням за останні два місяці. Причина – дешевий японський брухт, що змушує американських і російських постачальників знижувати котирування і скорочувати терміни доставки.