Чим відрізняється евакуатор від маніпулятора?

Маніпулятор

Проведення багатьох будівельних робіт часто вимагає використання спеціальної техніки. Не всі люди обізнані, як називається той чи інший вид, але фахівці знають, що різниця між ними суттєва.

Маніпулятор
Маніпулятор — це різновид вантажопідйомної техніки, призначеної для переміщення різних вантажів. Крани-маніпулятори обладнані спеціальними установками, які розташовані на транспортному засобі і призначені для виконання низки завдань. Установка має вигляд підйомного пристрою, обладнана стріловим обладнанням, вантажозахватними елементами та системою управління.

Найчастіше маніпулятори відрізняються за видом використовуваного транспорту та розмірами стрілового обладнання. Також маніпулятори володіють різним показником вантажопідйомності, радіусом повороту техніки, висотою підйому вантажів та відстанню вильоту стріли.

Саме тому при виборі цього виду техніки важливо звертати увагу на наступні параметри:

 • вантажопідйомність;
 • 4-6 рівнів свободи для зручності роботи;
 • здатність транспортувати конструкцій різних форм одним захопленням;
 • зручне керування;
 • безпека.

Найчастіше крани-маніпулятори монтуються на колісному шасі вантажних автомобілів, але для робіт в умовах поганої прохідності краще підбирати техніку на гусеничному шасі, яка стійкіша і здатна проїхати по бездоріжжю.

У чому особливості евакуатора?
Евакуатор дозволяє виконати найрізноманітніші види операцій. Серед його головних функцій варто відзначити:

 • здатність перевозити техніку різних розмірів;
 • оперативне транспортування пошкодженої техніки та автомобілів;
 • перевезення автомобілів з непрацюючим кермом, заблокованими дверима і порушенням роботи коробки передач.

Евакуатори володіють високою вантажопідйомністю і доволі багатофункціональні, при цьому сам автомобіль має середні розміри й малий дорожній просвіт. Евакуатори можуть бути оснащені лебідкою або краном-маніпулятором. Наявність лебідки робить техніку функціональнішою, а висока вантажопідйомність дає можливість транспортувати техніку зі значними ушкодженнями.

Чим відрізняється евакуатор від маніпулятора?
Перш ніж порівнювати ці два види техніки, слід зрозуміти, у чому вони схожі. Найголовніше те, що ці два види машин незамінні при евакуації автомобілів у надзвичайних ситуаціях, або коли у водія відсутня можливість самому перевезти свій транспорт.

Щодо відмінностей між цими двома видами техніки, то найчастіше до послуг евакуатора звертаються тоді, коли необхідно перевезти: техніку великих габаритів, ушкоджений автомобіль чи потрібна
екстрена евакуація працюючого транспорту. Але попри високу вантажопідйомність, евакуатори не здатні легко пересуватися в умовах бездоріжжя. Саме у таких випадках і потрібні крани-маніпулятори.

Попри загальну схожість у функціональності техніки, кожен вид транспорту має своє призначення і використовується у різних умовах. Якщо евакуатор не може впоратися зі складною ситуацією, на допомогу приходить маніпулятор, який завдяки мобільності та багатофункціональності зможе без зусиль вирішити будь-яке завдання.

Крім технічних параметрів і зовнішніх відмінностей, маніпулятор і евакуатор відрізняються іншими показниками:

 • мобільність. Незалежно від виду поломки, маніпулятор швидше зможе ліквідувати складну ситуацію. З його допомогою можна швидше евакуювати кілька транспортних засобів.
 • Водночас робота маніпулятора безпечніша, адже під час переміщення транспорту ризик пошкодження авто майже відсутній. Це пов’язано з тим, що деталі автомобіля знаходяться у нерухомому стані.
 • Вартість послуг маніпулятора трохи вища, ніж евакуатора.

Тому в аварійній ситуації, коли ви не знаєте, яка техніка вам потрібна, краще звернутися за консультацією до професіоналів.