Світові ціни на брухт почали падати

Ціни на металобрухт на міжнародних ринках знизилися. Протягом 12-20 січня брухт марки HMS 1 & 2 (80:20) в турецьких портах подешевшав на 8,3% – з $480 до $440 за тонну. Про це свідчать дані державного підприємства «Укрпромзовнішекспертиза».

«Наймовірніше, це не довгострокова зміна цінового тренду, а тимчасова корекція через зростання пропозиції та певний рівень насичення складських запасів у споживачів. Ціни на брухт у Туреччині знизилися через те, що місцеві метзаводи зіткнулися зі слабким попитом і тиском на ціни на готову металопродукцію. Внаслідок цього вони скоротили закупівлі металобрухту», – вважають у компанії «УкрМет».

Решта факторів, зокрема можливості для експорту брухту до Китаю, що з’явилися після зміни тамтешніх стандартів для металобрухту, свідчать про збереження високих цін. Підтримати ціни на металобрухт може переспрямування поставок брухту до Китаю та встановлення Росією та Аргентиною обмежень на експорт цього виду сировини.

Нагадаємо, аналітики ДП «Укрпромзовнішекспертиза» прогнозували, що в січні експортні котирування металобрухту продовжать зростати. Причини – посилення сезонного дефіциту і зростання попиту з боку покупців Туреччини й Південної Кореї. Прогнозований рівень цін на брухт у січні мав коливатися у діапазоні $460-500 / т CIF. Однак у лютому експерти спрогнозували зниження цін на брухт до $470-490/т CIF.