В Україні зафіксували чергове підвищення цін на брухт

Протягом першого тижня поточного року вітчизняні металурги підняли ціни на металобрухт до 9050 грн/тонну. Це на 1,7 тис. грн більше, ніж вартість тонни брухту в останній тиждень 2020-го. Про це свідчать дані компанії «Укрмет».

«Рентабельність закупівель металобрухту залишається вищою від нормативного значення. Тож споживачі можуть дозволити собі ще одне підвищення цін на брухт на внутрішньому ринку», – відзначили у компанії.

Поставки брухту на метпідприємства протягом 7-13 січня збільшилися до 67,7 тис. тонн проти 65,9 тис. тонн тижнем раніше. Потреба в брухті склала 63,3 тис. тонн, а метзаводи були забезпечені сировиною на 107,9%. Своєю чергою, запаси брухту в портах зросли до 1,4 тис. тонн проти 1,2 тис. тонн тижнем раніше. Виплавка сталі за 7-13 січня збільшилася до 418 тис. тонн (+2%), а залишки сировини на складах сягнули 167 тис. тонн (+7%).

«Найближчими тижнями на внутрішньому ринку України металургійні підприємства можуть піти на чергове підвищення закупівельних цін. Цьому сприятимуть зростання цін на заготовку та висока ймовірність подорожчання металобрухту на зовнішніх ринках», – прогнозують у компанії.

Нагадаємо, в грудні поставки металобрухту на металургійні підприємства України зросли на 33,1% в порівнянні з груднем 2019-го року – до 288,6 тис. тонн. Однак, протягом усього року поставки сировини, навпаки, впали на 3,9% – до 2,9 млн тонн.