Дмитро Шпенов: дію експортного мита на металобрухт треба продовжувати

Для українських металургів дуже важливо, щоб парламент у першій половині 2021-го року продовжив дію мита на експорт металобрухту. Таку думку висловив народний депутат України Дмитро Шпенов. «Якщо цього не відбудеться, вітчизняні меткомбінати вже восени можуть відчути дефіцит сировини, що негативно позначиться на динаміці експорту», — підкреслив він.

Політик звернув увагу на те, що інші країни активно застосовують обмеження на експорт брухту. Так, Казахстан з червня поточного року заборонив вивезення металобрухту залізницею, а ще раніше у країні діяли обмеження на експорт сировини автотранспортом. Росія на півроку встановлює ставку експортного мита на брухт у розмірі 5%, але не менше 45 євро за тонну.

Нардеп зазначив, що основні показники брухтозаготівельної галузі за 11 місяців 2020-го року знизилися приблизно на 8%, хоча колишній прогноз падіння становив 20%. За вказаний період брухтовики зібрали 2,77 млн ​​т брухту, з яких левову частку отримали вітчизняні меткомбінати — 2,6 млн тонн.

«Зараз ціни на лом ростуть, як на зовнішніх, так і на внутрішньому ринку. Експерти вважають, що висока вартість металобрухту на світовому ринку може зберегтися аж до лютого 2021 року, тому обсяги його експорту з України за цей час можуть вирости», — наголосив народний обранець.

Відзначимо, що торік у квітні президент Петро Порошенко підписав закон про підвищення мита на експорт металобрухту з 42 євро до 58 євро за тонну строком на два роки.