Росія на півроку запроваджує мито на експорт металобрухту

Росія запроваджує мито на експорт відходів і брухту чорних металів у розмірі 5%, але не менше €45 за тонну. Про це заявило Міністерство економічного розвитку Росії (Мінекономрозвитку), повідомив «Інтерфакс». Строк дії мита – півроку.

«Мито запроваджується на тимчасовій основі через загрозу дефіциту продукції в країні та зростання цін на брухт металів. Воно спрямоване на забезпечення російських металургійних підприємств необхідною сировиною», – йдеться у повідомленні Мінекономрозвитку. Також обмеження покликані запобігти зростанню цін на будівельні матеріали, промисловий металопрокат, який використовується в автомобільній промисловості та виробництві труб.

Нагадаємо, Фонд розвитку трубної промисловості (ФРТП) раніше звернувся до Мінекономрозвитку з проханням втричі підвищити мито на експорт брухту чорних металів з РФ – до 15%. Однак у федерації пропонували запровадити захисне мито на рік, а його ставка повинна бути не нижчою за €45/т. На думку аналітиків ФТРП, запровадження такого мита дасть змогу перенаправити половину експорту брухту на внутрішній ринок. У 2020 році Росія експортувала до країн, що не входять до Євразійського економічного союзу, 3,7 млн ​​тонн брухту. Це на 11% більше, ніж роком раніше.

Відзначимо, що заборона на експорт стала популярним заходом захисту внутрішнього ринку. Зокрема, з червня поточного року Казахстан, окрім заборони на експорт брухту автомобільним транспортом, запровадив обмеження на вивезення сировин з країни залізницею. Запровадження мита на експорт брухту розглядають і в ЄС. В Україні діє мито на експорт брухту до країн ЄС на рівні €5/т, а у разі відвантаження до інших країн – €58/т.