Що потрібно знати, здаючи металобрухт різних об’ємів?

Кусковий металобрухт

Зазвичай, металобрухт поділяють на категорії, сорти та групи, щоб спростити його оцінювання у пунктах прийому. Окрім поширеної градації на чорні та кольорові метали, існують правила, які стосуються розміру, об’єму та ваги сировини. Згідно з ними, брухт чорних металів поділяють на сталевий (кусковий та негабаритний брухт) і чавунний (промисловий, негабаритний та відходи сантехнічного виробництва). Розглянемо їх детальніше.

Кусковий сталевий брухт (3А). До цієї категорії належать шматки сталі, мінімальна вага яких становить 2 кг. Якщо це труби, то вони мають бути сплющеними або розрізаними, а їх діаметр має бути не менше 20 см, при товщині металу близько 4 мм.

Негабаритний брухт сталі (5А). Щоб здати старі труби за цією категорією, варто пам’ятати, що їх вага не повинна перевищувати 5 тонн, а мінімальна довжина коливатися у діапазоні від 150 до 250 см. На відміну від брухту 3А, їх необхідно здавати цілими, без попередньої обробки. До діаметра та товщини таких труб висуваються схожі із попередньою категорією вимоги: 20 см та 4 мм відповідно.

Якщо ви плануєте здавати брухт чавуну, то маєте знати, що до нього висуваються не такі суворі вимоги, як до сталевого. Наприклад, розміри промислового чавуну категорій 17A та 19А не повинні перевищувати 150х50х50 см, а вага негабаритного (20А та 22А) — 5 тонн.

При прийомі брухту кольорових металів існують свої нюанси. Основна відмінність від чормету — менші обсяги сировини, яка потрапляє до пунктів прийому. Якщо її менше тонни, то ціна брухту буде вищою, і навпаки. Саме тому деякі власники, маючи у своєму розпорядженні чималі об’єми брухту кольорових металів, здають його у різні пункти прийому, щоб не втратити у ціні.